Učenci 7. razredov so imeli v petek, 9. 2. 2024, tehniški dan na temo računalniško opismenjevanje.

Ker je najkrajši mesec v letu hkrati tudi mesec varne rabe interneta, je bil poudarek na spletni varnosti. Pogledali so si različne vsebinske sklope, poleg varne in odgovorne rabe interneta in mobilnih naprav so spoznali tudi osnove dela v programskem okolju Microsoft Word in Excel.

Potekal je tudi pogovor o spletnem medvrstniškem nasilju in kakšne so posledice spletnega nadlegovanja. Ogledali so si tudi kratke videe, ki so jih pripravili na Safe.si (izključevanje vrstnikov na spletu, lažni profili …).

Učenci so rešili tudi anonimno spletno anketo na temo spletnega nasilja in nadlegovanja med mladimi.

Računalniško opismenjevanje – tehniški dan za 7. razred
Računalniško opismenjevanje – tehniški dan za 7. razred
(Skupno 22 obiskov, današnjih obiskov 1)