V sredo, 22. novembra 2023, so si učenci 8. razredov ogledali notranjost največjega slovenskega kulturnega hrama – Cankarjevega doma.

Izvedeli so, da je poslopje Cankarjevega doma pravzaprav spomenik slovenski kulturi že več kot 40 let in je ob njegovi otvoritvi veljal za pravi gradbeni podvig. Namenjen je kulturnim prireditvam ter sejemski in kongresni dejavnosti. Pomembno vlogo je Cankarjev dom odigral tudi v času nastajanja nove slovenske države.

V nadaljevanju kulturnega dne smo na Gospodarskem razstavišču v Ljubljani obiskali 39. Slovenski knjižni sejem. Še zlasti so nas zanimale štiri teme, ki so bile natančno predstavljene na štirih postajah, in sicer:

  • RAZSTAVA ILUSTRACIJ
  • STRIPOVSKI KOTIČEK
  • FOTOCONA
  • LJUBLJANA, UNESCOVO MESTO LITERATURE.

Seveda je nekaj časa bilo namenjenega tudi individualnemu ogledu sejemske ponudbe knjig, nekaj učencev pa se je odločilo tudi za ugodnejši sejemski nakup knjig.

39. Slovenski knjižni sejem in ogled Cankarjevega doma
39. Slovenski knjižni sejem in ogled Cankarjevega doma
(Skupno 41 obiskov, današnjih obiskov 1)