Šolsko leto je hitro minilo in pred koncem pouka smo se odpravili na še zadnji planinski izlet v tem šolskem letu. V družbi izlaških planincev smo se z avtobusom odpeljali do čudovite Pokljuke, od koder smo pot nadaljevali peš do planine Zajamniki. Za zaključni izlet so nam planinski vodniki pripravili nezahtevno, prijetno pot, ki pa jo je žal otežilo deževno vreme. Med hojo nas je namreč ujela dežna ploha, ki je k sreči na cilju ponehala, da smo lahko uživali v krasnem razgledu na planino Zajamniki in na okoliške hribe, a le za kratek čas, saj je kmalu zopet začelo deževati, zato smo se hitro odpravili nazaj proti izhodišču. Ko smo že mislili, da smo ubežali nevihti, saj nas je vmes pogrelo sonce, pa je začelo zelo močno deževati, a takrat smo bili že pod streho v Hotelu Center na Rudnem polju, kjer smo na suhem počakali avtobus, ki nas je odpeljal nazaj domov. Zaključni izlet je bil zelo prijeten in kljub slabšemu vremenu smo se imeli zelo lepo ter se že veselimo novih planinskih izletov v prihodnjem šolskem letu.