Dobrodošli v naše čarobno mesto – Kidsdom.

Kaj je Kidsdom, se sprašujete?
To je čudovito mesto, njegovi meščani pa so naaaajboljši ljudje na svetu. Mesto je nastalo je s pomočjo eTwinning projekta in čudovitih otrok po Evropi.

Bi radi vedeli, zakaj je naše mesto tako posebno?
Ker je sestavljeno iz odpadne embalaže in prijazno okolju. Vsak mesec se je v njem zgodila kakšna pomembna reč. Reč, s katero smo mesto malce nadgradili, da je postalo še bolj krasno. Vsak mesec se je namreč zbral svet visokih ljudi Kidsdoma (visoki pa so prav vsi meščani) in obravnaval pomembne teme, predstavljal nove ideje, jih predebatiral, premislil in nato seveda tudi uresničil.

KIDSDOM – The land of magic kids

Kako se je torej mesto razvijalo:

Mir je v naših rokah
Septembra smo se posvetili miru. Takrat smo se prebivalci Kidsdoma učili, kako se lahko umirimo, kadar nas je strah, poiščemo mir, ko smo jezni, ljubosumni ali nemirni. To nam je kasneje prav prišlo pred nastopi in testi, vam povemo. Ker se nam je to zdelo precej kul, smo svoje znanje želeli deliti. Izdelali smo plakate v Canvi in jih nalepili po šoli. Ustvarili pa smo še čudovite fotografije miru, se naučili besedo mir v svetovnih jezikih in točno na dan miru zjutraj z njimi pričakali učence na naši šoli.

Mir je v naših rokah

Znanje je naj
V oktobru smo v Kidsdomu slavili učitelje, učenje in znanje. Takrat smo v Padlet vpisovali, zakaj so učitelji pomembni, zakaj je znanje pomembno, kakšen učitelj je dober učitelj, raziskovali smo, na kak način bi se učenci v šoli še radi učili, V Kidsdomu pa smo šolo postavili na visoko mest, ker je tako pomembna ustanova in ji dodali igrišče. Ki je seveda tudi zelo pomembno. Učiteljica pa je zapiske skrbno shranila in jih sem in tja ponovno prebirala.

O revščini
V novembru smo se pogovarjali o revščini. Skozi Nearpod smo razmišljali, kako hitro lahko nekdo postane reven, kaj to sploh pomeni, raziskovali smo, koliko ljudi na svetu je revnih in kako bi lahko pomagali revnim v našem mestu. V Kidsdomu smo postavili stavbo Rdečega križa, na obisk pa smo povabili popotnico Stašo Lepej, ki nam je pripovedovala o revščini v drugih državah.

Ljudje s posebnimi potrebami
Tudi o ljudeh s posebnimi potrebami je tekla beseda. Šli smo na sprehod po Zagorju in opazovali, kako je pri nas poskrbljeno za invalide. V razredu smo eno šolsko uro preživeli slepi – poskušali smo plesati, se gibati in celo malo pisati. Ugotovili smo, da je to zelo težko. Na spletu smo poiskali stran, kjer smo se učili Braillove pisave. Brali smo knjigo Moj brat lovi dinozavre, v Kidsdomu pa smo dodali gondolo do gradu in poskrbeli, da so mesta, kjer je bilo stopnišče, primerna tudi za invalide.

KIDSDOM – The land of magic kids

V Kidsdomu so dobri ljudje doma
Decembra smo opravljali majhna dobra dela, izdelovali voščilnice za šolski sklad, pripravili prireditev Palčkovizija za ostale učence na šoli, razmišljali o hvaležnosti v našem mestu, izrezali papirnate roke – nanje napisali za kaj smo hvaležni in jih polepili po omaricah, Kidsdom pa smo še polepšali.

Naj živijo ribe
V januarju smo se pogovarjali o vodi in kako lahko skrbimo za ribe v oceanih. Poskušali smo živeti brez plastike, v razredu smo imeli modno revijo oblek z odpadnim materialom, naše mesto pa je dobilo čistilno napravo.

Na spletu smo varni
Februar je mesec varnosti na spletu. Prebivalci Kidsdoma smo se o tem veliko pogovarjali že čez leto, takrat pa smo se udeležili slovenskega spletnega kviza o varni rabi interneta in postavili pravila obnašanja na spletu za Kidsdom.

V Kidsdomu smo pravi izumitelji
Na dan otroških izumiteljev smo razvijali kreativnost in poskušali kaj izumiti. Iskali smo aplikacije, ki že obstajajo.

Kultura je srce vsakega mesta
Na kulturni dan smo preverjali branje v aplikacij Reading Progress, rimali v rapih, pisali knjige v Book creatorju, v mestu pa smo gradili kipe, knjižnice, dodajali smo mu zgodovinske točke in še polepšali naš grad.

Punce smo kul
V našem mestu seveda slavimo in častimo ženske. Tako smo ob dnevu žena ustvarjali ženske znanstvenice in za to celo dobili nagrado. Pa za vse ženske našega mesta in po vsej naši državi (beri: šoli) smo delili srčke s pogumnimi mislimi.

Minecraft svet
Na koncu pa še najslajše: Naš svet smo zgradili tudi v Minecraftu. Prebivalci Kidsdoma smo se složno strinjali, da je bila ta dejavnost najboljša. Itak. Smeško

KIDSDOM – The land of magic kids

Delali smo še mnoge druge reči, naše mesto pa je z vsako dejavnostjo postaja bolj popolno in čarobno.

Zato dobrodošli v našem mestu. Mestu prijaznosti, miru in skrbi za planet. Naj se čim več mest zgleduje po našem Kidsdomu. In svet bo lepši.