Društvo generala Maistra je tudi letošnje šolsko leto objavilo razpis za mlade likovne in literarne ustvarjalce. Letošnja naslovna tema je bila Simboli moje države.

Tudi letos smo imeli predstavnico, ki nas je odlično zastopala in že drugič zapored usvojila nagrado na tem natečaju. To je učenka Patricija Škrabar iz 8.c, ki je tokrat razmišljala o državnih simbolih, njihovi zgodovinski, etični in emocionalni vrednosti. Pa tudi o tem, kako himna, zastava in grb spremljajo najpomembnejše in najbolj čustvene dosežke Slovencev.

V četrtek, 1. junija, sta nas obiskala predstavnika iz Društva generala Maistra Zasavje, se zahvalila ravnateljici in mentorici za sodelovanje, nagrajenki Patriciji pa poleg zahvale izročila priznanje in dobro knjigo – zgodovinski roman mladega ustvarjalca Andraža Babška, Junak.

Patriciji iskrene čestitke in – v tretje gre rado!

Darja Murn, mentorica

Simboli moje države
(Skupno 53 obiskov, današnjih obiskov 1)