V torek, 30. maja 2023, so se učenci 9. a-razreda z razredničarko in sorazrednikom odpravili na dolgo pričakovano zaključno ekskurzijo. Pot nas je v meglenem jutru vodila v osrčje neokrnjene narave na Kočevsko.

Po skoraj treh urah vožnje smo zagledali slikovito reko Kolpo, onkraj nje pa visoke in z gozdom porasle gorskokotarske hribe.

Po prihodu v Osilnico smo se najprej z gumijastimi čolni spustili po reki Kolpi (na sebi smo seveda imeli zaščitno opremo). Ker je imela Kolpa dokaj nizek vodostaj, smo se po reki s čolni spuščali v parih po dva in dva. Nekateri učenci so se v Kolpi tudi okopali. Po približno uri in pol adrenalinskega raftinga smo bili že pošteno lačni in sledilo je dobro kosilo.

Po kosilu smo se odpravili še v bližnji pustolovski park, v katerem smo se preizkusili v spretnostih hoje po vrveh, spuščanja po jeklenicah, plezanju … Zelo smo uživali, prav poseben pa je občutek, ki ga začutiš, ko premagaš strah pred višino. Vsak izmed nas je doživel občutek uspeha.

Nazadnje nas je čakala še vožnja v Zagorje, kamor smo prijetno utrujeni in polni vtisov prispeli okoli 20. ure.

(Skupno 138 obiskov, današnjih obiskov 1)