»Rastem s knjigo« je nacionalni projekt spodbujanja bralne kulture. V tem šolskem letu poteka že sedemnajstič (17.) Z njim skušamo osnovnošolce in srednješolce motivirati za branje mladinskega leposlovja slovenskih avtorjev ter jih spodbuditi k obiskovanju splošnih knjižnic.

Cilji nacionalnega projekta »Rastem s knjigo« so:

  • spodbujati dostopnost kakovostnega in izvirnega slovenskega mladinskega leposlovja, 
  • promovirati vrhunske domače ustvarjalce mladinskega leposlovja,
  • spodbujati bralno motivacijo šolarjev in njihov obisk splošnih knjižnic,
  • motivirati založnike za večje vključevanje sodobnih slovenskih piscev v založniške programe za mladino ter povečevanje deleža izdanega izvirnega slovenskega mladinskega leposlovja.

Uradno se je projekt Rastem s knjigo v šolskem letu 2022/23 začel 7. novembra 2022.

S sedmošolci smo Knjižnico Zagorje, nove prostore mladinskega oddelka, obiskali v sredo, četrtek in petek, 8., 9. in 10. marca 2023. Obisk vsakega oddelka je trajal dve šolski uri. Mladinska knjižničarka Romana Bizjak je učence spomnila na možnosti vpisa v splošno knjižnico, postavitev gradiva in načine izposoje le-tega. Rešili so marčevsko knjižno uganko in si ogledali predstavitveni video o darilni knjigi Reformatorji v stripu Boštjana Gorenca Pižame, Jake Vukotiča in Kozme Ahačiča.

Knjižničarka Alenka Knez

(Skupno 200 obiskov, današnjih obiskov 1)