Učenci 4. razreda smo se v četrtek, 2. 6. 2022, odpravili na Obalo. Spoznali smo Krajinski park Strunjan.

Zjutraj smo se že ob 7. uri odpravili proti jugozahodu Slovenije. V Kopru sta se nam pridružili vodički – učiteljici Violeta in Nina ter nadaljevali z nami pot do Strunjana. V Strunjanu smo na plaži najprej pomalicali, nato pa se razdelili v dve skupini (4. a in 4. b). Skupini sta si z zamikom ogledali soline (kje in kako se pridobiva sol), klife ter abrazijsko obalo. Povzpeli smo se do Strunjanskega križa, kjer smo imeli čudovit pogled na Tržaški ter Mesečev zaliv, v daljavi pa smo videli Trst in Kras, Triglava pa zaradi slabe vidljivosti na žalost ne.

Nato nas je avtobus odpeljal do Fiese. Tam smo si odpočili, pomalicali in se malo ohladili.

Ob obali smo nadaljevali sprehod do mesta Piran. Najprej smo se sprehodili do cerkve, si ogledali obzidje, nato celotno mesto Piran. Kljub prehojeni poti celotnega dne smo se še vedno zelo razigrani odpravili proti domu.

Na ekskurziji smo zelo uživali. Videli in spoznali smo mnogo stvari.

(Skupno 98 obiskov, današnjih obiskov 1)