Je že tretji dan v CŠOD. Pot nas je danes peljala do živali, do konjev. Komaj smo čakali, bili smo zares nestrpni. Najprej smo spoznali značilnosti islandskih konjev, nato smo konje pripravili za ježo in jih sami odpeljali do jahališča. Naučili smo se osnov jahanja. Jahali smo v manjših skupinah, fantje posebej in dekleta posebej. Naši konji so imeli posebna imena. Magnus je vodja črede, Lady je hitra, Birna je nežna in prijazna, bela Lady je izjemna za ježo, lahko vodljiva, Stuburd pa je malo len in ga je potrebno vzpodbujati. Vsem pa je skupno, da smo se zelo dobro ujeli z njimi, zaupali so nam in mi njim. Čisto vsi smo na koncu jezdili samostojno, delali zavoje in preskakovali nižje ovire. Bilo je nepozabno doživetje. Sledilo je slastno kosilo s sladolednim presenečenjem na koncu. Tako je, prav ste prebrali. V CŠOD Škorpijon se sredi zime je tudi sladoled. In bil je zeloooo okusen. Popoldan smo odšli na ogled mejnih kamnov. Spoznali smo njihov pomen, zgodovino Kozjaka in določali potek državne meje. V učilnici smo se urili v izpolnjevanju neme karte Kozjaka. Po večerji smo končali dan s kreativnimi nalogami. Sledi le še priprava na spanje in skok v sanje. Komaj čakamo dogodivščine jutrišnjega dne.

(Skupno 523 obiskov, današnjih obiskov 1)