Vsi se zavedamo, da je hrana ena izmed ključnih dobrin za naš obstoj, a vendar se prevečkrat pozabi na tistega, ki celo življenje posveča temu, da pridela dovolj hrane, s katero se mi nasitimo – na KMETA. Dokler bo kmetovalcev dovolj, bo tudi hrane dovolj. Kaj pa, če se trend opuščanja kmetij nadaljuje in kmetov ne bo več?  Kje bomo dobili dovolj hrane za prebivalstvo?

O tem, kako pomembna je vloga kmeta, smo se pri likovni umetnosti pogovarjali petošolci, potem pa smo svoja razmišljanja prelili še na papir. Z izbranimi izdelki bomo sodelovali na likovnem natečaju z naslovom Brez kmeta, ni hrane. Sodelovanje na natečaju smo vključili v projekt Eko šole (Mlekastično), saj bo izbran likovni izdelek krasil embalažo mleka Zelenih dolin. Kdo ve, morda boste kdaj v trgovinah na policah zagledali prav naš izdelek.

Učenci in učiteljice