Aljaž Guček – 3. mesto na 10. Mladi pesniški olimpijadi

Nekaj učencev, ki obiskujejo ustvarjalno pisanje, je sodelovalo na 10. Mladi pesniški olimpijadi, projektu, ki ga organizirata JSKD OI Dravograd in Zveza kulturnih društev Dravograd. Seveda je zaradi situacije, v kateri smo, vse potekalo preko spleta. Mlada pesniška olimpijada je namenjena osnovnošolcem in poteka znotraj Pesniške olimpijade, namenjene dijakom in študentom.

Na Mlado pesniško olimpijado je prispelo 48 pesmi iz 12 slovenskih osnovnih šol. Mladi so letos ustvarjali na temo »Ko se pogledam v ogledalo« (dojemanje samega sebe v odnosu do okolja, družbe, sveta nasploh). Strokovna žirija v sestavi pesnice Maje Visinski Andrejc in pesnice ter vodje projekta Pesniška olimpijada Barbare Žvirc je podelila nagrade 15 mladim pesnicam in pesnikom.

V kategoriji učencev od 4. do 6. razreda je 3. mesto osvojil Aljaž Guček, učenec 6. a razreda, za pesem Jaz v ogledalu. Čestitke!

Preberite si njegovo zanimivo pesem.

Mentorica: Darja Murn

JAZ V OGLEDALU

Jaz živim kot svoboden metulj!

Dober, slab ali lenuh.

Nikoli nisem zbežal,

nikoli se nisem vdal.

Videz imam kot volk,

ob pogledu name

vsem poskoči kolk.

Majhen sem – to je res,

a nevaren kot lačen pes.

V prihodnosti bom večji,

zato le zdaj bežite.

Če mi boste nagajali,

jih lahko dobite …

Aljaž Guček, 6.a

(Skupno 141 obiskov, današnjih obiskov 1)