Letošnje šolsko leto smo se petošolci odločili, da obiščemo Krajinski park Strunjan. Pri družbi smo se učili o obsredozemskem svetu, o njegovih značilnostih.

Zjutraj smo se že ob 7. uri odpraviti proti jugozahodu Slovenije. V Strunjanu sta nas pričakala vodiča Franci in Violeta. Najprej smo pomalicali, nato pa smo se razdelili v dve skupini. Ena skupina si je ogledala soline, druga pa klife ter abrazijsko obalo. Povzpeli smo se do Strunjanskega križa, kjer smo imeli čudovit pogled na Mesečev zaliv, v daljavi pa smo videli Trst in Kras. Nato sta se skupini po 1 uri in pol zamenjali. Ko smo končali z ogledom, smo se z avtobusom peljali do Portoroža, kjer smo se na plaži malo poigrali, namočili noge in pojedli pico. Nato nas je avtobus odpeljal do mesta Piran, kjer smo se sprehodili do cerkve, si ogledali obzidje, šli na sladoled, nato pa se spet vrnili v Portorož, kjer smo se vkrcali na ladjico ter se peljali z njo vse do Izole. Pogled na obalo z morja je bil prečudovit. V Izoli nas je pričakal avtobus in utrujeni, pa še vseeno dovolj razigrani, smo se odpravili proti domu.

Na ekskurziji smo zelo uživali. Videli in spoznali smo mnogo stvari.

 

GALERIJA SLIK:

 

(Skupno 180 obiskov, današnjih obiskov 1)