V četrtek, 23. maja, smo preživeli prelepo dopoldne na domačiji Antona in Aline Dolinšek. Izpred šole smo odšli peš in po slabi uri prispeli v Rtiče. Sprejel nas je gospodar Anton. Pri njih smo najprej pojedli malico. Ob 9.15 smo pričeli naravoslovni dan. Ena skupina je bila v kuhinji pri gospe Aline in pomočnici Nuši, kjer so učenci izdelovali rožice iz kvašenega testa, druga skupina pa je v mlinu spoznala ročno mletje žita, različne vrste žit ter strojno mletje pšenice. Nato sta se skupini zamenjali. Ko smo s tem delom končali, smo si ogledali bogato muzejsko zbirko starega kmečkega orodja in gospodinjskih pripomočkov. Kako zanimivo!

Med tem časom so se pekle rožice, mi pa smo si ogledali njihove čudovite konje. Skoraj vsi učenci so zajahali konja Veleža in se preizkusili v ježi.

Dan je bil več kot uspešen. Zapeli smo pesem, se zahvalili in se, s pečenimi rožicami ter prijetnimi vtisi, vrnili v šolo.

Irena Mihevc

 GALERIJA SLIK:

(Skupno 146 obiskov, današnjih obiskov 1)