Učenci izbirnega predmeta NPH smo v aprilu obiskali VRT TETE JOHANCE, Društva za zdravilne rastline Zasavje. Gospa Cvetka Drnovšek je popeljala učence po vrtu ter jih poučila o rastlinah ter njihovih zdravilnih učinkovinah. Nekateri učenci so pokazali kar nekaj poznavalskega znanja. Trobentice, vijolice in trpotec, še kakšna meta, melisa, potem pa se je znanje končalo. Zdravilne učinkovine pa so bile še trši oreh. Skupaj z gospo Cvetko so usvojili veliko novega znanja, rastline so videli v živo ter tudi izvedeli, kdaj in v kakšne namene naj se uporablja.

Zapomniti si moramo divjo ščetico, ki pomaga pri zdravljenju borelioze, gabez je strupen ‒ le korenina pomaga pri celjenju ran. Mladi bljušč pa lahko uporabimo kot špargelj.

Na koncu pa smo pripravili zeliščni namaz iz nabranih zelišč in skute ter kisle smetane, dodali smo še malo soli, poper pa  je nadomestilo zelišče.

V pouk vključujemo gibanje. Ta dan smo hodili 2-krat po 20 minut.

 

GALERIJA SLIK:

(Skupno 154 obiskov, današnjih obiskov 1)