Polni pričakovanj smo se zjutraj odpravili z avtobusom proti Ljubljani.

V Hiši eksperimentov so nas sprejeli prijazni demonstratorji. Najprej smo imeli samostojno raziskovanje, kjer smo izvedeli veliko novih zanimivih stvari. Pri vsakem eksperimentu smo imeli navodila v tekstovni ali zvočni obliki tako, da smo lahko sami izvajali naloge. Po samostojnem eksperimentiranju pa smo imeli še skupno dogodivščino, kjer smo imeli demonstratorja.

Začeli smo z raziskovanjem….  Ležali smo na fakirski postelji, lovili ravnotežje – se poskusili uravnovesiti, ustvarjali svojo pokrajino, se oblekli v milni mehurček, lebdeli v zraku in opazovali tekočino, ki pleše, poslušali  svoj odmev,  se razmnoževali z zrcali, opazovali vozila, ki potujejo po hribu navzgor, izdelali svojo risanko in se rokovali sami s seboj, šepetali na daljavo,…

Sledila je težko pričakovana Dogodivščina s področja Površinske napetologije. Vanjo nas je popeljal demonstrator Nejc.

Polni lepih spominov smo se odpravili nazaj proti šoli.

Janja Vozelj

GALERIJA SLIK:

(Skupno 37 obiskov, današnjih obiskov 1)