Pri interesni dejavnosti »Mladi naravoslovec« smo četrtošolci in petošolci zelo radovedni. V manjših skupinah izvajamo poskuse. Naučili smo se uporabljati kemijski pribor in pripomočke, pri delu pa smo samostojni. Pred začetkom izvajanja poskusa, natančno preberemo navodila, si nadenemo očala in zaščitne rokavice ter pričnemo z delom. Delali smo že različne eksperimente. Tako smo npr. napihnili balon z glavo, ne s pljuči. Preizkusili smo, da rdeče zelje ni samo za v lonec, ampak lahko z njegovo pomočjo dobimo čudovite barve raztopin. Zviti lisički smo pomagali rešiti lisičjo čast in dokazali, da je grozdje kislo. Učena pepelka nam je pokazala umetnije s pepelom. Potapljamo ladjice, delamo vulkane, nevidno pogasimo plamen, skrivnostno dvignemo gladino vode … Izdelali smo tudi rakete, ki so poletele visoko v zrak. Utrinke naših super in poučnih dogodivščin si lahko pogledate v galeriji slik.

Ajda Medvešek

GALERIJA SLIK:

(Skupno 49 obiskov, današnjih obiskov 1)