V ponedeljek,  13. 1. 2014, smo se drugošolci odpravili v Arboretum  Volčji Potok. Tam sta nas v dnevnem CŠOD sprejeli učiteljici, ki sta nas popeljali skozi celoten naravoslovni dan.

V učilnici smo spoznali, da je arboretum zbirka dreves in grmov. V svoji zbirki  imajo preko 4500 domačih in tujih rastlinskih vrst dreves, grmovnic in drugih rastlin iz celega sveta. Po malici smo se odpravili raziskovat arboretum. Spoznali smo veliko dreves, rosarium, francoski park in se igrali detektive.  Ko smo se ponovno vrnili v učilnico, smo rastline, živali, plodove, liste, katere smo našli ali videli v parku,  označili na učnem  listu.

Ponovili smo, kaj smo se novega naučili in se polni vtisov vrnili v Zagorje. Spoznali smo, da je Arboretum zelo zanimiv tudi pozimi.

 

Drugošolci

 

GALERIJA SLIK:

(Skupno 63 obiskov, današnjih obiskov 1)