Tudi za tretješolce je bil petek,  15. 11., prav poseben dan.

Začeli smo ga s »tradicionalnim zajtrkom« v učilnici, kjer so kuharice že pred našim  prihodom pripravile med (več vrst), maslo, jabolka  in kruh. Sledilo je branje že vnaprej pripravljenega gradiva namenjenega predstavitvi dejavnosti tega dne.  Ogledali smo si tudi zgibanko o medu, čebelah, pa še o čem. Na deset- minutnem posnetku je bilo predstavljeno življenje Kranjske čebele zato, da smo lažje sledili pripovedi čebelarja, ki nas je obiskal. S seboj je prinesel  različne pripomočke, ki jih potrebuje vsak čebelar za svojo dejavnost. Najbolj smo uživali, ko smo si tudi sami lahko nadeli zaščitno obleko. Po odhodu čebelarja so učenci višjih razredov prinesli narisane panjske končnice, ki smo jih tretješolci  prebarvali s tempera barvami. Da pa je bilo vse skupaj še bolj zanimivo, je poskrbela tudi ga. knjižničarka iz »Javne knjižnice«, ki nam je pripravila različne knjige o čebelah. Učenci smo razdeljeni v skupine ob pomoči knjig sami iskali odgovore na vprašanja zapisana na učnem listu. Svoje odgovore smo predstavili in za konec uživali ob branju slikanice z naslovom Čebelica Meli. Dejavnosti  je popestril tudi ples »čebelic« ob zvoku glasbene skupine Čuki.

 

GALERIJA SLIK:

(Skupno 44 obiskov, današnjih obiskov 1)