Učenci sedmega razreda so skupaj z učiteljicami in učiteljem 7. 10. 2013 obiskali Živalski vrt v Ljubljani. Poudarek ob tokratnem obisku živalskega vrta so bile gozdne živali. Razdelili smo se v dve skupini. Prvi del naravoslovnega dne je potekal v učilnici. Učenci so spoznali grlico, jo potipali in pridržali v roki. Nato je vodička prinesla pitona. Spoznali so značilnosti kač, kako se premikajo, kakšne imajo luske … Pitona so lahko pobožali in ga po želji tudi prijeli. Nato so si ogledali perje, kožuhe, okostje, rogovje živali v gozdu. Drugi del naravoslovnega dne je potekal na terenu, kjer smo videli medvede, volkove, jastreba, gamse, kozoroge, lesno sovo, sovo uharico, risa …  Ogledali pa smo si tudi druge zanimive »prebivalce« živalskega vrta: morskega leva, geparda, slona, surikate, mačjo pando, zebre, antilope … Vodička je na strokoven in prijeten način predstavila posamezne živali in njihove značilnosti. Naravoslovni dan je hitro minil in polni novih znanj smo se vrnili nazaj v Zagorje.

Ajda Medvešek

GALERIJA SLIK:

(Skupno 83 obiskov, današnjih obiskov 1)