Letos smo se mladi planinci z OŠ Toneta Okrogarja in naše šole drugič zapored udeležili tradicionalnega Maistrovega pohoda po Kamniku, generalovem rojstnem mestu. Pohod je posvečen spominu na Rudolfa Maistra, slovenskega generala, borca za severno mejo in tudi pesnika. In kot je tradicionalen pohod, je tradicionalno tudi vreme, deževno namreč. Ob osmi uri je bil štart pohoda ob spomeniku generala Maistra. Tu so pohodnike nagovorili predstavniki Društva generala Maistra in kamniški župan Marjan Šarec. Sledilo je skupinsko fotografiranje. In potem smo se podali na pot. Pot je vodila mimo Maistrove rojstne hiše, šolskega centra Rudolfa Maistra Kamnik, na Špico in nazaj v Kamnik. Zagorjani smo bili najmlajši pohodniki. Čeprav je zjutraj ob odhodu iz Zagorja kazalo, da bo z dežjem konec, nas je na samem pohodu kar lepo »zalivalo«. Vreme pa se je zjasnilo ob prihodu na cilj. Tako smo vsaj prisluženo malico jedli na sončku pred barom pri Maistru.

Brezplačen prevoz in malico nam je omogočilo Društvo generala Maistra. Hvala!

Besedilo: Darja Murn

Fotografije: Jan Celestina

(Skupno 54 obiskov, današnjih obiskov 1)