V četrtek, 4. 4. 2013, in v petek, 5. 4. 2013, je v Zagorju potekala Območna revija otroških gledaliških skupin.

Našo šolo so zastopale kar tri gledališke skupine:

Dramska skupina OŠ Ivana Skvarče

J. Spinnelys / Mateja N. Praunseis:

ZVEZDICA

Mentorica in režija: Mateja N. Praunseis

Dramaturgija: Mateja Naprudnik Praunseis

Scenografija: Barbara Lekše

Kostumografija: Barbara Lekše

Glasbena oprema: Martin Koncilja

Rekviziterja: Milan Lelenc, Mitja Grobin

IGRALCI: Neža Lozinšek, Aljaž Sušnik, Davor Drobež, Blažka Skerbinek, Eva Žagar, Jaka Jesih, Luka Zupan, Gašper Pance, Nuša Gorišek, Lara Hribar, Pika Zakonšek, Primož Pungartnik

VSEBINA: Zvezdica. Nenavadno dekle z nenavadnim imenom. Prišla je, in na tak ali drugačen način za vedno zaznamovala življenja svojih sošolcev. Mnogi so jo sovražili iz dna srca, nekateri so jo imeli radi in eden jo je ljubil, le da si tega ni hotel priznati. Še danes jo išče, čeprav ve, da je odšla za vedno. A ostala je v drobnih stvareh: v hoji po dežju brez dežnika, v smehu brez razloga, v pozornostih brez pričakovanj in v dragocenih trenutkih, ko zagleda svet skozi njene oči.

 

 

Gledališki klub MLINČEK

 

Tomaž L. Dekleva:

 

KJE SEM DOMA?

 

Mentorica in režija: Mateja Naprudnik Praunseis

Dramaturgija: Mateja Naprudnik Praunseis

Scenografija: Barbara Lekše

Kostumografija: Barbara Lekše

Glasbena oprema: Mateja Naprudnik Praunseis

IGRALCI: Mitja Grobin, Laura Pikel, Neža Lozinšek, Nuša Gorišek, Eva Benko, Barbara Grobin

VSEBINA:Zgodba govori o fantku Vidu, ki ga zanima, kje je doma voda. Ker pa le-ta neprestano kroži, je seveda vedno doma nekje drugje. Vid ugotovi, da je tudi sam doma malo doma, malo pri varuški, varuška pa je celo pri frizerju malo doma.

 

Gledališki klub SRAKE

Tomaž L. Dekleva:

JAKA IN SRAKA

Mentorica in režija: Mateja N. Praunseis

Dramaturgija: Mateja Naprudnik Praunseis

Scenografija: Barbara Lekše

Kostumografija: Barbara Lekše

Glasbena oprema: Mateja Naprudnik Praunseis

IGRAJO: Gašper  Razpotnik, Davor Drobež, Petra Zacirkovnik, Mojca Klopčič, Gašper  Pance, Kaja Kolenc, Monika Kajbič, Klavdija Hribar in Sušnik Aljaž

VSEBINA: Jaka doma v miru gleda televizijo. Naenkrat zmanjka elektrike in televizija ugasne. Jaka hoče ugotoviti, kdo je kriv za to. Je to prijazna gospa iz sosednjega stanovanja ali miren ribič, ki ga sreča ob jezeru? Morda teta iz elektrarne? Ali mali polžek, ki išče svojo hišico? Ob iskanju krivca mu ves čas nagaja tatinska sraka. Morda pa je ravno ona kriva za to, da je zmanjkalo elektrike?

 

Na reviji smo bili prisotni oba dneva ter si ogledali tudi vse gostujoče gledališke predstave. Ob tem smo uživali  in se zabavali ter se naučili veliko novega.

 

Mateja N. Praunseis

 

(Skupno 132 obiskov, današnjih obiskov 1)