Sedmošolci so 15.4.2013 raziskovali ostanke rimske oblasti v Emoni – Ljubljani. Rimljani so današnje slovensko ozemlje zasedli v 1.st. našega štetja. V Narodnem muzeju so učenci spoznavali značilnosti odlično organizirane rimske vojske, si ogledali replike orožja in se oblekli v replike oblačil legionarjev. Vojaki so morali biti vzdržljivi, saj je njihova oprema tehtala približno 50 kg, na dan pa so običajno prehodili okoli 50 km. V Mestnem muzeju so ohranjeni ostanki rimske ceste in kanalizacije. Sprehodili smo se do rimskega obzidja, si ogledali nekdanji forum ter ostanke hiše, ki je imela lastne terme in bazen za krst.

 

                                                                                                                                                             Kristina Renko

(Skupno 77 obiskov, današnjih obiskov 1)