V torek, 26.3.2013 je bilo v Ljubljani na centralnem strelišču na Dolenjski cesti finalno tekmovanje za učence osmih najbolje uvrščenih osnovnih šol. Te šole so se uvrstile na to tekmovanje kot zmagovalke s področnih tekmovanj. (V Sloveniji je takih 7 področij)

Naša šola se je na to sklepno tekmovanje uvrstila kot osma ekipa po rezultatu. Šolo so zastopali Jure Novak, Nik Polc in Žiga Bregar. Zasedli so ekipno lepo 4. mesto. Za tretje mesto so jim zmanjkali samo trije krogi.

Da so naši fantje prišli do sklepnega tekmovanja po predhodnem izločilnem tekmovanju in zasedli 4. mesto, gre vsa zahvala Strelskemu društvu Zagorje in njihovem trenerju g. Bogdanu Slanjšku. Tako dobrega sodelovanja si želimo tudi vnaprej.

Vodja ekipe: Jože Lebar, prof.