Tokratni tehniški dan je bil ekološko obarvan. Najprej so učenci poslušali zgodbo Dese Muck, Moja deželica. Po poslušanju smo razvili razgovor na temo ekologije, odpadkov, ločenega zbiranja odpadkov, recikliranja…

Nato smo se lotili ustvarjanja. Ker učenci skozi celo šolsko leto pridno prinašajo od doma odpadni material, je bilo kaj vzeti v roke. Na razpolago so imeli najrazličnejše kartonaste škatle, revijalni papir, tulce, zamaške…Tulce so prebarvali z različnimi zelenimi odtenki, poslikali z rožicami in ustvarili pomlad, čeprav je ob našem delu zunaj zopet snežilo. Iz škatel pa so v parih ali posamezno ustvarjali različne figure: robote, vozila, živali…Pri tem so lahko sproščali svojo domišljijo in po svoje ustvarjali.

učiteljice prvega razreda

(Skupno 38 obiskov, današnjih obiskov 1)