Izbirni predmet Verstva in etika združuje spoznavanje religij in tematike iz etičnega področja.

V prvem ocenjevalnem obdobju smo se posvetili štirim pomembnim religijam: budizmu, hinduizmu, krščanstvu in islamu. Učenci so religije spoznavali s pomočjo knjig, učiteljeve predstavitve ter brskanja po spletu.

Srečanja z verstvi smo nadgradili.

Hinduizem nam je približala gospa Polona Siter Drnovšek, ki je Indijo tudi obiskala. Hinduizem skozi oči Evropejke je bil slikovno bogat. Predstavila nam je literaturo, predmete, ki jih je kupila v Indiji in sladico, ki smo jo lahko poskusili.

Krščanstvo sta nam predstavila gospod Matjaž Križnar in gospod Matjaž Grčar. Potrpežljivo sta odgovarjala na naša vprašanja. Ogledali smo si tudi zagorsko cerkev. Za oltarjem je še ohranjen napis iz prvotne cerkve.

Učenci so pod vodstvom vodje šolske prehrane gospe Nade Brezovar pripravili sladice, ki so značilne za 4 religije: poprtnik (krščanstvo), baklava (islam), gulab jamun (budizem) in halva (hinduizem). Učenci so sladice poskusili in večina se je strinjala, da so zelo okusne.

Učenci bodo pridobljena znanja delili z drugimi učenci. Na urah oddelčne skupnosti jim bodo predstavili religije.

                                                                                                                                             Mentorica Kristina Renko

(Skupno 60 obiskov, današnjih obiskov 1)