V četrti razred je nekega dne prikorakal naš prijatelj »Kostko« in napovedal spoznavanje človeškega telesa. To pa so bili prima dnevi!

Izvedeli smo zakaj imamo kosti, mišice, kako delujejo čutila, dihanje in prebava. Kako čudežno je v resnici naše telo!

Preizkusili smo vsa naša čutila, spoznali svet slepih, gluhih, izdelali plakate, iz lepenke izrezali človečka, mu dodali prebavila in dihala, si na internetu ogledali notranje organe in procese  in veliko prebrali še v knjigah. Najbolj pa je bilo fino, ko smo preizkušali okus, njami, njami! J

Posledice so sedaj vidne v razredu, saj nam iz omar visijo črevesja, okostnjak, plakati, piramide prehrane in še marsikaj. Skupili pa so jih tudi naši možgančki, saj so se od vsega znanja zeeeeelo »nakravžljali«.

 

Nina Lepej

 

 

(Skupno 88 obiskov, današnjih obiskov 1)