V ponedeljek, 19. 11. 2012, smo drugošolci izvedli 1. naravoslovni dan z naslovom Lastnosti snovi.

Snovem smo določali lastnosti, mešali in spoznavali spreminjanje lastnosti, spoznali nekaj zmesi ter postopke za ločevanje trdih zmesi. Ugotavljali smo, kateri predmeti potonejo, kaj se bo zgodilo če mešamo različne tekočine med seboj, kaj se meša med seboj… Zelo všeč nam je bila priprava mehurčkov in limonade, zmesi papirja, moke in vode, ločevanja arašidov in lupin s pihanjem, riža in moke s presejanjem, čaja s precejanjem, žebljev z magneti.

V okolici smo zbirali podatke o snoveh, ki nas obdajajo in reševali veliko zanimivih nalog.

Veliko smo se naučili in uživali ob praktičnih poskusih.

                                                                                                                                                                                   drugošolci

(Skupno 51 obiskov, današnjih obiskov 1)