V torek, 23.10.2012, so učenci sedmih razredov, skupaj z razredničarkami, obiskali Živalski vrt Ljubljana. Ob 7.30. uri smo se z avtobusom odpeljali proti Ljubljani, se najprej okrepili z malico, nato pa ob 9. uri začeli z ogledom. Razdelili smo se v tri skupine. Ena skupina je v učilnici spoznala grlico, ameriškega goža, pajka, kunca. Omenjene živali so tudi lahko pobožali. Preostali dve skupini sta odšli na obhod. Spoznali so nekatere živalske predstavnike v gozdu: veliko uharico, medveda, volka, močerada, navadnega goža. Ogledali pa so si tudi druge živali. Po eni uri so se skupine zamenjale. Ob 11. uri je sledila malica in možnost ogleda hranjenja morskega leva ter predstavitev slovenskih avtohtonih pasem domačih živali. Zadnji del naravoslovnega dne so učenci v učilnici na podlagi zobovja živali ugotavljali, ali gre za rastlinojedo ali mesojedo žival. Preizkusili pa so se tudi v prepoznavi kožuhov živali (divja mačka, gams, kuna, srna, jelen, medved … ). Po končanem ogledu smo se polni novih znanj veseli odpravili proti Zagorju.

Ajda Medvešek

 

(Skupno 72 obiskov, današnjih obiskov 1)