V torek, 2. 10. 2012,  smo se z učenci 9. razredov odpravili na ekskurzijo na avstrijsko Koroško. Z avtobusne postaje pri šoli smo se odpeljali proti Tržiču, kjer se nam je pridružila naša vodička iz Centra šolskih in obšolskih dejavnosti Žirovnica. Nato smo pot nadaljevali preko prelaza Ljubelj do gradu Ostrovica, do katerega smo se povzpeli skozi štirinajst grajskih vrat. Na vrhu smo si ogledali muzejsko zbirko, ter se okrepčali na grajskem dvorišču. Sledil je ogled cerkve Gospe svete in vojvodskega prestola na Gosposvetskem polju, nato pa glavno mesto avstrijske Koroške, Celovec. Sprehodili smo se po mestu, si ogledali Stari in Novi trg, ter knežji kamen v Deželni hiši. Naša zadnja postojanka pa je bilo Vrbsko jezero, največje koroško ledeniško jezero, od koder smo krenili okrog 17.30 spet nazaj proti Tržiču, kjer smo se poslovili od gospe vodičke in nadaljevali pot proti domu.

(Skupno 63 obiskov, današnjih obiskov 1)