V četrtek, 14. junija 2012, smo se učenci 6. razreda odpeljali v sončen dan proti Zgornji Savinjski dolini.

Prvi postanek smo imeli v cerkvi sv. Frančiška Ksaverja v Radmirju, kjer smo si ogledali dragocene mašne plašče. Te je cerkev v preteklosti dobila v dar z različnih tujih dvorov (nemških, poljskih …), med drugim tudi od Marije Terezije. Najbolj nas je presenetil podatek, da nekateri plašči lahko tehtajo tudi 20 in več kilogramov.

Sledil je ogled flosarske zbirke in Fašunove hiše v Ljubnem ob Savinji. Ali ste vedeli, da so v preteklosti les po vodi spravljali iz Ljubnega pa vse do Črnega morja? V Fašunovi hiši smo videli, kako so imeli urejene hiše povsem povprečni ljudje v prejšnjem stoletju.

Sledila je še slikovita vožnja proti Logarski dolini in kratek sprehod do slapu Rinka. Pogled na mogočen slap nas je čisto prevzel. Na koncu smo naredili še eno »gasilsko« sliko, medtem pa nas je veter popršil z vodo iz slapu.

S praznimi denarnicami, polnimi žepi spominkov ter lepimi vtisi smo se odpeljali proti domu.

Katja Kotar Odlazek

(Skupno 73 obiskov, današnjih obiskov 1)