Iz Osnovne šole Ivana Skvarče smo se učenci, ki obiskujemo izbirni predmet vzgoja za medije televizija odpravili na lokalno televizijo ETV. Studio se nahaja v podstrešnih prostorih upravne stavbe EVJ. Sprejel nas je odgovorni urednik Igor Gošte. Predstavil nam je delovanje televizije in pokazal tehnično opremljenost. Imeli smo srečo, saj so bili v studiu vsi zaposleni. Poleg odgovornega urednika še Nina Ojsteršek, Dane Božič in tudi Zoran Jazbinšek. V studiu so nas presenetile piramide in močna razsvetljava. Ste morda vedeli, kako preprečijo odmevanje v studiu? Če ne, se kdaj odpravite na ETV in vse se boste naučili. Po predstavitvi studia smo se odpravili v poseben prostor, kjer poteka montaža posnetega gradiva. Vodja studia Dane nam je povedal kako spreminjajo ton, slike in barve ter kako prispevek potuje do našega domačega tv sprejemnika. Do zdaj tega večina ni vedela vendar smo veseli, da smo se lahko veliko naučili. Upam,da bomo ogled še kdaj ponovili.

Oddaja Sedem

ter še nekaj posnetkov s snemanja: