V soboto, 31. 3. 2012, so šli učenci, ki obiskujejo izbirni predmet Kaj nam govorijo umetnine v Ljubljano na ogled razstav v Mestni muzej in v Moderno galerijo.

V Mestnem muzeju smo si ogledali kiparsko razstavo Več glav več ve. Predstavljeni so bili večinoma doprsni kipi politikov, pesnikov, pisateljev…, ki so zaznamovali naše glavno mesto v 19. in 20. stoletju. Med njimi je morda najpomembnejši župan Ivan Hribar, ki je Ljubljano obnavljal in širil po potresu leta 1895.

V Moderni galeriji smo si najprej ogledali prenovljeno stalno zbirko Moderne galerije, ki nas je kronološko popeljala skozi 20. stoletje in nam predstavila najpomembnejše slovenske slikarje in kiparje, ki so ustvarjali v obdobju impresionizma, ekspresionizma, konstruktivizma, moderne do Irwinov v 90 – tih letih.  Sledil je ogled retrospektivne razstave slovenske slikarke Metke Kraševec, ki nas je navdušila s portreti ter domišljijskimi in resničnimi krajinami.

 

Umetnost je zato, da z naših duš odplakne prah vsakdanjika. (Pablo Picasso)   

Kristina Renko

Nekaj utrinkov:

(Skupno 81 obiskov, današnjih obiskov 1)