8. decembra 2011 je na slovenskih osnovnih šolah potekalo tekmovanje iz slovenščine za Cankarjevo priznanje. Uradni rezultati so naslednji:
•    v skupini 2. in 3. razredov so bronasto Cankarjevo priznanje osvojili: Primož Oberč, Samuel Stojančić, Lucija Povše, Lucija Kolander, Nina Pavšek, Pia Šalamon ter Anja Leskovar;
•    v skupini 4. in 5. razredov so dobitniki bronastih priznanj naslednji: Živa Stegenšek, Tilen Vozelj, Lana Medvešek, Lara Juvančič in Eva Maurer (vsi iz 4. razreda) ter Anja Drnovšek, Jošt Martinčič, Klara Razboršek, Tinkara Butara, Nina Naprudnik, Luka Polc in Pika Zakonšek iz 5. razreda;
•    med učenci 6. in 7. razredov so si bronasto priznanje prislužili: Teja Vrtačnik, Katarina Aleksandra Brezovar, Luka Medvešek, Urška Brkovič, Nika Drnovšek in Ana Vrtačnik iz 6. ter Marina Eberl, Primož Pungartnik, Simona Mišič, Ema Kurent, Klemen Arnšek, Hana Kerin in Tjaša Sijamhodžić iz 7. razreda;
•    bronasto priznanje v skupini 8. in 9. razredov so osvojili: Laura Kmetič Jurečič, Eva Žagar, Eva Benko, Lucija Lebar, Ana Globokar in Kaja Kolenc iz 8. razreda ter  Tjaša Konrad, Ariana Kuder, Adrijana Lazar, Luka Stegenšek in Tomaž Zupan iz 9. razreda.

Najboljši učenci v skupini 8. oz. 9. razredov se bodo 26. januarja na OŠ Mirana Jarca v Ljubljani potegovali za srebrno Cankarjevo priznanje. Tako se bo regijskega tekmovanja udeležilo pet učenk naše šole − tri osmošolke, in sicer Laura Kmetič Jurečič, Eva Žagar in Eva Benko, ter dve devetošolki – Tjaša Konrad in Ariana Kuder.

Vsem dobitnikom priznanj in njihovim mentorjem iskreno čestitamo.

(Skupno 122 obiskov, današnjih obiskov 1)