SLOVENSKI IMPRESIONISTI V OBJEMU PABLA PICASSA

V soboto, 26. 11. 2011 so si učenci, ki obiskujejo izbirni predmet Kaj nam govorijo umetnine, ogledali razstavi Slovenski impresionisti in Pablo Picasso v blejski galeriji Deva Puri. V pritličju so se najprej ustavili v prodajnem delu galerije in ugotavljali, da dobre slike lahko veliko stanejo.

Potem je skupino sprejela vodička in nam najprej razložila značilnosti impresionizma na primeru dveh slik blejskega otoka Matije Jame, najmlajšega med našimi štirimi impresionisti.

V prvem nadstropju smo si ogledali slike Ivana Groharja, Riharda Jakopiča, Mateja Sternena in Matije Jame. Na ogled so postavljena tihožitja, portreti in krajine. Slike, ki smo jih videli, še niso bile na ogled slovenski javnosti, saj jih zasebniki hranijo v depojih.

Po ogledu slovenskih impresionistov smo se vrnili nazaj v pritličje in si ogledali keramiko, drobne predmete in nakit, ki jih je ustvaril Pablo Picasso. Španski slikar velja za genija in vizionarja v umetnosti 20. stoletja.

Po ogledih knjig o umetnosti, nakupu spominkov smo odšli na blejske rezine za zaključek našega potepanja po Bledu.

 

Mentorica Kristina Renko

(Skupno 83 obiskov, današnjih obiskov 1)