Rjava pesmica
(M. Voglar)

Rjavi so listki jeseni

in kostanj je tudi rjav,

z rjavimi listki bo ježek

svoj zimski brlog si postlal.

Rjava sta srna in medved

pa zemlja in debla in veje

in izpod rjavega grma

jurček rjavo se smeje.

V oddelku podaljšanega bivanja za 1. razred smo učenci najprej spoznali zaklad, ki ga prinese botra Jesen. Poskušali smo povezati ter poimenovati plodove in liste, nato pa smo iz jesenskega bogastva izdelovali različne izdelke. Jesen smo poskušali ujeti tudi na list… Ker je bila noč čarovnic skoraj pred vrati smo vmes pohiteli z dolbljenjem buč in naredili še svečnik iz gline ter strašne netopirje. Preko solidarnostne akcije smo tudi mi “podali roko” (za Niveo) in na ta način pomagali pri izobrazbi otrok iz socialno šibkega okolja.

Pokukajte v OPB 1. razred in videli boste vse – od zabave, resnega dela in ustvarjanja. No, ja. Ena skrivnost pa vendarle ostaja – kosilo 😉

Jesen kmalu bo odšla, za njo pa zima bo prišla.

Učenci oddelka PB za 1. r. in učiteljica Maja Ule

(Skupno 132 obiskov, današnjih obiskov 1)