Tekmovanje učencev od 1. do 7. razreda s področja slovenščine za Cankarjevo priznanje

V letošnjem šolskem letu se je tekmovanje malce spremenilo. Za 8. in 9. razred je potekalo tekmovanje že v mesecu novembru, za vse ostale pa 4. aprila. Za učence od 1. do 7. razreda poteka samo na šolski stopnji v sedmih tekmovalnih skupinah (po razredih). Tekmovalci lahko osvojijo Cankarjevo priznanje za sodelovanje. V tekmovalnih skupinah od 1. do 3. razreda prejmejo priznanje za sodelovanje vsi sodelujoči učenci, od 4. do 7. razreda pa največ tretjina tekmovalcev v posamezni tekmovalni skupini (glede na število točk).

Letošnje šolsko leto je na šoli tekmovalo 66 učencev od 1. do 7. razreda. Sodelovali so tudi prvošolci (podružnična šola Podkum). Priznanje za sodelovanje so prejeli vsi udeleženci od 1. do 3. razreda, teh je bilo 29. Prejemniki Cankarjevih priznanj od 4. do 7. razreda pa so:

• 4. razred: Eva Odlazek, Aleksandra Tori, Ajda Jeraj in Žiga Fedran
  • 5. razred: Alja Uranič in Julija Zibelnik
  • 6. razred: Zarja Detič, Matic Šmidhofer in Matija Jandrić
  • 7. razred: Alja Lukman, Ariana Agrež, Julija Stražar in Ina Zaletel

Čestitke vsem sodelujočim in še veliko bralnih užitkov ob prebiranju knjig!

Hvala mentorjem za priprave tekmovalcev ter za sodelovanje pri izvedbi tekmovanja. Hvala tudi staršem, ki spodbujate svoje otroke k branju.

Darja Murn, vodja tekmovanja