Sladkorna bolezen

V petek, 14. 10. 2022, je ob 13. uri na šoli potekalo 24. tekmovanje v znanju o sladkorni bolezni, ki se ga je udeležilo 30 tekmovalcev. Priprave nanj so potekale v okviru razširjenega programa (RaP).

Predavanja in delavnice so zajemale vsebine s področja sladkorne bolezni kot epidemije moderne dobe (sodobna prehranska priporočila, pomen telesne dejavnosti za zdravje idr.).

Tekmovalcem je bil na poljuden način predstavljen vpogled v potek bolezni in v njeno zdravljenje, temeljni namen v okviru mentorstva – ozaveščanje, informiranje in izobraževanje s poudarkom na preventivi pred porastom bolezni (tip 2) pri mladostnikih – pa je bil dosežen s poznavanjem bolezni, ki so ga učenci izkazali na tekmovanju.

Bronasto priznanje so prejeli Hana Hudomalj (9. c), Peter Stražar (9. b), Eva Domadenik  (8. a), Nik Bregar (9. b) in Špela Pervinšek (8. b).

Prvi trije pa so se uvrstili tudi na državno tekmovanje iz znanja o sladkorni bolezni, ki bo 19. 11. 2022.

Za novo pridobljeno znanje vsem učencem iskreno čestitamo!

(Skupno 96 obiskov, današnjih obiskov 1)