V sredo, 8. junija 2022, so na šoli potekale nadomestne dejavnosti za geografsko-zgodovinsko ekskurzijo v 9. razredu.

Dejavnosti so vključevale tri delavnice, in sicer: Moje Zagorje, v okviru katere so učenci razmišljali o Zagorju, o njegovi zgodovini in o domu. Svoje misli so učenci zlili na papir in nastalo je kar nekaj zanimivih razmišljanj in idej za prihodnost Zagorja.

V okviru fizikalne delavnice so učenci izvedli terensko delo ob potoku Kotredeščica, tam merili njegove fizikalne lastnosti, nato pa so v šoli analizirali pridobljene podatke.

Tretja delavnica je bila posvečena geografiji: učenci so spoznavali domače okolje, ga vrednotili ter spoznali dediščino premogovništva v Zagorju in okolici ter njegov današnji pomen.

Vanja Celestina, Helena Kramar Skubic, Andrej Hromin