Da, imamo ga. Sestavljen je iz naslednjih sklopov: Varčevalen in prijazen odnos do okolja, Razvrščanje in ločeno zbiranje odpadkov doma in v šoli, Skrb za ekološko osveščanje učencev, učiteljev in ostalih občanov, Navajanje na zdravo hrano in zmanjševanje količine odpadkov, Uporaba naravnih materialov.

Pri pouku gospodinjstva imamo v načrtu ekološko osveščanje potrošnikov. Učenci so iz odpadnega materiala brez uporabe tiskalnika, kupljenih lepil in novih listov izdelali plakat. Ob tem so upoštevali vsa navodila, pripravili prijetne predstavitve, dodali primere iz svojega okolja ter pogovora s starši.

Plakati so kot opomin in hkrati informativni material tudi ostalim učencem na šoli. Do konca šolskega leta bodo razstavljeni na hodniku šole in v učilnici gospodinjstva.

Nada Brezovar