Ponosni smo, ker smo učenci šole, ki ima naziv ekošola. V okviru programa Ekošola in Sheme šolskega sadja in mleka si je naš eko odbor izbral veliko različnih projektov in aktivnosti. Mi pa smo si med njimi izbrali projekt Mlekastično.

Kravica Berta nam je v tem šolskem letu popestrila pouk na daljavo že v jesenskem delu. Predstavila nam je pot mleka od kmetije do kozarca. Žiga Fedran meni, da zelo pomemben del te poti opravi kmet Jure na Novakovi kmetiji, ki vsako jutro poskrbi za molžo in mleko naloži na velik tovornjak, ta pa ga odpelje do mlekarn. Brez Jureta mleka v našem kozarcu ne bi bilo, zato mu je Žiga iz odpadnega materiala izdelal poseben pokal za najboljšega kmeta. Med izvedbo tehniškega dne nas je na srečanju preko video konference kravica Berta ponovno obiskala. Pojavila se je med izdelki, narejenimi iz odpadnega materiala, kot se seveda spodobi za ekošolo. Nanjo se je na naš ekodan spomnil in jo izdelal David Drolc.

(Skupno 113 obiskov, današnjih obiskov 1)