EKO DAN

22. aprila 2021 so imeli šestošolci naravoslovni dan, katerega rdeča nit je bila EKO DAN.

Učenci so bili razdeljeni v šest skupin. V skupini kuharjev smo pripravljali zeliščni namaz ter se podrobneje seznanili z zdravilnimi učinki nekaterih zelišč, kot so vijolica, marjetica, meta, trobentica, drobnjak, trpotec, kopriva.

Učenci druge skupine so obiskali zeliščni vrt tete Johance v Europarku. Skupino je vodila gospa Cvetka Drnovšek, ki je učence popeljala po vrtu, jim pokazala rastline ter razložila pomen in možnost predelave začimbnic in zeliščnic.

Europark je oddaljen od šole 20 minut hitre hoje. S hitro hojo smo poskrbeli za 40 minut gibanja.

Nismo pa pozabili niti na zmanjševanje količine odpadkov niti na njihovo pravilno ločevanje.

Učenci so v obeh delovnih skupinah uživali ter na sproščujoč način pridobili nova znanja in veščine: postavljali so vprašanja, se nanje pozitivno odzivali in svoje delo zaključili z izjavo, da bi čas delavnic lahko podaljšali.

Nada Brezovar