DOMOVINA

Kje najlepše sonce sije? Kje najlepše dež rosi?

Kje prijazen veter brije? Kje se mavrica iskri?

Kje se sliši ptičje petje? Kje so lastovke doma?

Kje si najdejo zavetje medved, volk in srnica?

To je moja domovina, to je tu, kjer sem doma.

Tu živi moja družina, to si ti, Slovenija.

Koliko gozdov imamo, hribov, gričev in planin?

Koliko voda poznamo in zelenih površin?

Kje najlepše je pozimi, ko narava trdno spi?

Kje najlepše je spomladi, ko vse spet oživi?

To je moja domovina, to je tu, kjer sem doma,

Tu živi moja družina, to si ti, Slovenija.

S pesmico o domovini so učenci PŠ Čemšenik pričeli kulturno prireditev na zadnji šolski dan.

Še preden pa so se zares odpravili na zaslužene počitnice, so za slovo od šolskega leta še malo nastopali. Učenci od prvega do četrtega razreda so se predstavili z različnimi zanimivimi točkami. Nekateri med njimi so peli, drugi so plesali, tretji deklamirali. Vse točke skupaj so povezali v kulturni program, s katerim so počastili tudi slovenski praznik – dan državnosti.

Med prireditvijo so učiteljice učencem podeljevale različna priznanja in nagrade ter čisto na koncu še spričevala.

Ob zaključku je otroški pevski zbor Češmin zapel še pesem z naslovom Cel svet imaš na dlani. Nato so si le še pomahali v slovo in si zaželeli, da bi prihajajoče počitnice dolgo trajale.

Irena Hudi