Mesec marec je drugi mesec v tem šolskem letu, ko bomo izvajali tehtanje odpadne in neprevzete hrane pri malici in kosilu.

Pri tehtanju sodelujejo vsi trije reditelji iz posameznega oddelku. Eden izmed rediteljev poišče list s tabelo za svoj oddelek, druga dva pa ločita odpadno in neprevzeto hrano.

Uporaba prtičkov iz blaga se je dobro prijela, pri uporabi papirnatih brisačk pa bodite varčni – za brisanje temljito umitih rok je dovolj le ena brisačka.

Še vedno zbiramo odpadno olje. Podružnični šoli dobro sodelujeta s starši, ki pridno prinašajo olje. Embalažo za olje lahko dobite v kuhinji.

Sadje je na razpolago v vseh treh nadstropjih šole, lahko pa si ga v zabojčkih odnesete tudi v učilnico.

Pri varnostniku si lahko vsako jutro postrežete s toplim mlekom.

Dobro jutro, dober dan in hvala so tri magične besede.

Prvi dan tehtanja odpadkov ni bilo ne odpadkov ne neprevzetih živil v 11 oddelkih. Ostalo je 1,13 kg češnjevega paradižnika, odpadkov pa je bilo le 1,25 kg.

Nada Brezovar, organizator prehrane