V 5. b smo se pri likovni umetnosti pozabavali z znanjem, pridobljenim pri družbi. Predhodno smo pri družbi obravnavali relief (oblikovanost površja). Spoznali smo, na katere načine je lahko na zemljevidu prikazan relief. Eden izmed načinov je relief s plastnicami. In ker je to precej nerazumljiv prikaz, smo se odločili, da izdelamo različne reliefe in tako ugotovimo, kje so plastnice bolj skupaj in kje bolj narazen (položno/strmo). Iz odpadnih kartonastih škatel smo s škarjami izrezali različne oblike, ki smo jih potem lepili eno na drugo. Nastajala so pobočja. Nekateri smo imeli malo več časa, zato smo svoje izdelke barvno nadgradili, dodali tudi nekaj rek, jezer … Nastali so čudoviti reliefi. Z njihovo pomočjo smo ugotovili, da robovi kartona predstavljajo plastnice. Sami smo prišli do zaključka, da je pobočje bolj strmo tam, kjer so plastnice bolj skupaj in položnejše, kjer so plastnice bolj narazen.

Zakaj bi bila družba sama teorija, ko pa je lahko tako prijetno ustvarjanje. S tem so se strinjali tudi učenci (vključno z učiteljico).

Urška Omahna, učiteljica 5. b

(Skupno 806 obiskov, današnjih obiskov 1)