V ponedeljek, 23. 9. 2019, je potekal prvi uvodni sestanek šolske skupnosti v letošnjem šolskem letu. Kot je tradicija, nas je prišla pozdravit gospa ravnateljica, Kristina Renko. Poudarila je pomembnost šolske skupnosti, njen pomen in težo odločitev. Prav tako pa je poudarila sodelovanje in odzivanje pri morebitnih vprašanjih in predlogih, ki jih bomo oblikovali tekom šolskega leta. Zaželala nam je veliko inovativnosti, bistrih glav in pokončne drže ter jasno zastopanih stališč.
Učenci, predstavniki oddelkov, so izvolili predsednico, podpredsednico ter širši odbor, ki bo predstavljal šolsko skupnost v šolskem letu 2019/20. Predsednica šolske skupnosti je postala Alja Miklavčič iz 7. a, podpredsednica pa Kaja Katarina Golob iz 9. b. Širši odbor, ki bo v pomoč predsednici in podpredsednici, sestavljajo: Iva Pavlica, Valentina Mal, Maša Mrak in Špela Zacirkovnik. Dekleta že več let sodelujejo pri šolski skupnosti, so dejavna, se urijo v debatiranju, predstavljanju in zagovarjanju argumentov. Iskrene čestitKe vodstvu in odboru.
Maja Ule in Helena Kramar Skubic, mentorici šolske skupnosti