“Čarovnija je povsod kamorkoli pogledaš. Sedi in sprosti se, vse kar rabiš je knjiga!” (Dr. Seuss)

Tako, pa smo zaključili projekt MESEC SKUPNEGA BRANJA, vendar s tem nikakor nismo prenehali brati.

Od 13. septembra do 13. oktobra  je potekal vseslovenski mesec branja. Tudi učenci PŠ Čemšenik smo bili udeleženci. Učenci so brali učencem, učiteljice učencem, ne smemo pa pozabiti tudi naše najpomembnejše gostje, ki nas je obiskala, psičke Ote. Ota je bila zelo potrpežljiva in nam je dovolila, da smo ji prebrali kratko zgodbico. Učenci tretjega in četrtega razreda so prebirali zgodbe vrtčevskim otrokom, učiteljice pa so vsako jutro pričele z branjem knjige v razredu. Prav vsi se strinjamo, da so dnevi, ki se začnejo z zgodbo, prijetnejši. Mesec skupnega branja smo zaključili z razstavo, ki smo jo namenili pravljičarki, glasbenici in igralki (pa še kaj bi se našlo), Svetlani Makarovič, in ilustratorki, Jelki Reichman. Obe umetnici sta letos slavili 80. rojstni dan. Učenci so ob tej priložnosti pobrskali po domači knjižnici in prinesli v šolo njuna dela. Ugotovili smo, da imamo doma veliko njunih del.