Jutri, 2. aprila, bomo 20 minut druge šolske ure posvetili branju in s tem nadaljevali našo mini akcijo za promocijo branja, »Šola bere«. Brali bomo vsi: učenci, učitelji in ostali zaposleni v šoli.

Zato vas vabim, da si že danes pripravite knjigo, ki jo boste jutri prinesli v šolo. Morda je to knjiga za domače branje, bralno značko ali knjiga, ki jo berete kar tako, ker v branju pač uživate.

2. april smo za našo mini akcijo za promocijo branja izbrali, ker je to mednarodni dan knjig za otroke. Na rojstni dan danskega pravljičarja Hansa Christiana Andersena pa tudi uradno zaključimo z branjem za Bralno značko.

Učencem prvih štirih razredov bodo učiteljice brale zgodbe Kestutisa Kasparavičiusa, znanega litovskega otroškega pisatelja in ilustratorja. Učenci od 5. do 9. razreda pa si sami izberite knjigo, ki jo boste jutri brali.

Torej jutri je knjiga obvezna oprema vsakega izmed nas.