V petek 16. novembra 2018, smo na šoli s tradicionalnim zajtrkom obeležili dan slovenske hrane.

Devetošolci so v ta namen med urami oddelčne skupnosti pridno zlagali prtičke v obliki rož za pogrinjke vseh učencev šole. Prav tako so  v mesecu novembru v parih pripravljali predstavitve o lokalni bio hrani.

V petek so že predhodno uro pripravili pogrinjke v matičnih učilnicah, za katere so bili zadolženi in v katerih so kasneje učencem predstavili lokalno bio hrano.

Sledil je zajtrk, ki so ga sestavljala naslednja živila: jabolka, kruh, mleko, maslo, med, pa tudi piščančja šunka, sir in sveža paprika.

Zlasti mlajši učenci so bili nad predstavitvami devetošolcev navdušeni in so vneto sodelovali v pogovoru o bio hrani.

Razrednika devetošolcev