Podkumčani smo v petek obiskali pravi pravcati pravljični svet – kmetijo Dolinšek. Iz šole smo se do Sopote odpravili kar peš. In to po novi cesti. Ob tem smo bili precej važni, ker je nova cesta res frajerska.

Gospa Anica in gospod Franci Dolinšek sta nas sprejela z velikim nasmeškom, s toplim čajem in jabolčnim štrudljem.

Nato pa smo se spremenili v prave kmečke pomočnike. Raziskali smo kmetijo, prešali jabolka, hranili koze, zajce in race, pomagali pospraviti buče… V buče sta nam gospodarja kmetije celo skrila presenečenje – darilce za vsakega učenca.

Zakaj pravljični svet? Ker je njihova kmetija kot ena sama pravljica. Prijetna, prijazna in taaaaaako lepa. Prav čakali smo, iz katerega grma bo pokukal kak lušten škratek.

Mi luštni škrati pa smo se nazaj na Podkum tudi vrnili peš. Precej smo zagrizli v hrib. Ampak ob pesmicah, igricah in srni, ki smo jo srečali na poti, smo bili pri šoli kot bi mignil. Tudi mi smo kar frajerji, kajne?

Učiteljica Nina

GALERIJA SLIK:

 

 

 

 

 

(Skupno 55 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost