Učenci in učiteljice PŠ Podkum smo presenetili gospo ravnateljico, ko smo ji pripravili krajši program, s katerim smo se od nje poslovili.

Za popotnico v počitniške dni, pa smo napisali seznam nujnih počitniških opravkov za otroke:

• Fino je, če gremo na morje ali vsaj na bazen.
  • Še bolj carsko je, če kar doma na travniku naredimo vodno drčo.
  • In se potem s prijatelji streljamo z vodnimi pištolicami. Največ točk dobi tisti, ki drugega zadene sredi čela. Mamice niso najbolj srečne, če njih zadenemo v glavo. Ampak to so dodatne točke. S pištolicami se je sicer fino streljati v hiši, ampak mamice tudi takrat niso najbolj srečne.
  • Krasni so tisti bolj posebni dnevi: ko gremo v hribe, v kino, živalski vrt, na sprehod … kamorkoli, samo da je družina skupaj. To so dnevi, ki ostanejo nekje v nas.
  • Kamorkoli že gremo, je treba obvezno jesti pomfrit.
  • In vsaj en sladoled na dan. Vsaj!
  • Nujno je, da zjutraj kmalu vstanemo, sicer bi lahko kaj zamudili. In tudi starši morajo vstati z nami. Ker je luštno, če kdaj skupaj gledamo risanke. In če nam skuhajo kakav.
  • Radi se tudi rolamo, kotalkamo, vozimo s kolesom in lovimo ribe.
  • Včasih pa nam paše delati nič in gledati tv. In to tako, da nihče ne stoji za nami in nas vsakih pet sekund opozarja, da lahko risanko gledam samo še tri sekunde in pet stotink.
  • Ko ni šole, je dovoljeno, da si punce lakiramo nohte.
  • Super je, če lahko kdaj prespimo pri prijatelju.
  • Med počitnicami zobozdravniki nimajo dovoljenja, da nam brskajo po zobeh.
  • In takrat otrokom ni treba pospravljati sobe.
  • Če se gre na veselico, nas morajo starši obvezno vzeti s seboj in nas pustiti plesati in jesti čevapčiče do noči.
  • Če ni veselice, jo je treba narediti doma. Glasbo na glas in plesat.

VSEM UČENCEM, STARŠEM IN DELAVCEM ŠOLE ŽELIMO LEPE POČITNICE!

PODKUMČANI